Archiwum dzienne 8 lutego 2019

eTwinning w naszym przedszkolu

eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli.  Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Szkoły i przedszkola, które biorą udział w programie nazywane są bliźniaczymi – stąd też nazwa programu.

Portal eTwinning (www.etwinning.net) jest w tej akcji głównym miejscem spotkań oraz platformą pracy. Jest dostępny w 25 językach i przyciągnął do siebie blisko 170 000 członków i ponad 5324 projektów realizowanych przez dwie lub więcej szkół, przedszkoli z całej Europy. Portal oferuje narzędzia internetowe umożliwiające nauczycielom znalezienie partnerów do współpracy, zakładanie projektów, dzielenie się pomysłami, wymienianie się przykładami najlepszych praktyk.

Poprzez wykorzystanie Internetu przedszkola europejskie wymieniają się informacjami o  tradycjach, obchodach krajowych świąt, przyrodzie, najbliższym środowisku, doświadczeniach i technikach plastycznych..

eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

logo_etwinning

Projekty realizowane w naszym przedszkolu w roku 2018/2019 w ramach eTwinning:

1. Projekt „Mały Patriota” – grupa VI.

2. Projekt „Cztery żywioły- aktywne przedszkolaki”  – grupa IIIA, VII.

Czytaj dalej

Bohater Tygodnia w grupie VI

DSC_8591

Za nami kolejne spotkanie z Bohaterem Tygodnia. W minionym tygodniu naszym Bohaterem była Ola. Dziewczynka przyniosła ulubione książki , zabawki oraz zdjęcia, dzięki czemu mogliśmy bliżej poznać jej zainteresowania, rodzinę, ważne momenty jej życia. W piątek odwiedziła przedszkole mama Oli, która opowiedziała o wykonywanym zawodzie – pracy w banku. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się więcej na temat bankowości, co to jest waluta czy też bilon.

Serdecznie  dziękujemy z miłe spotkanie i poświęcony czas !!!

Czytaj dalej

Ferie w przedszkolu

received_243787779714842

W czasie gdy uczniowie szkół spędzają ferie poza miastem w naszym miejskim przedszkolu jest gwarno i wesoło. Dzięki aranżacji kącika tematycznego na styl góralski, przedszkolaki wyruszyły w podróż do zimowej stolicy Polski – Zakopanego. Wzięły udział w zajęciach związanych z tematyką Podhala. Prezentacja multimedialna i dyskusja na dywanie przybliżyły maluchom krainę Janosika. Dowiedziały się gdzie leży Zakopane i Tatry, poznały ludowe stroje oraz estetykę tego regionu.  Wspierając zainteresowania jednego z wychowanków zorganizowaliśmy pokaz pieśni i tańca góralskiego. Gwiazdą tego poranka był Maciej z grupy 7. Mamy nadzieję,że to początek kariery małego tancerza. Być może wkrótce będziemy mogli oglądać go w zespole Mazowsze.

Czytaj dalej

Wizyta Staży Miejskiej w grupie II A

received_2344387628913033

W minionym tygodniu dzieci z grupy II A odwiedzili Strażnicy Miejscy z Pruszkowa którzy z wielką przyjemnością i zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy. Pokazali również wiele ciekawych atrybutów pracy Strażnika Miejskiego. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć i dotknąć jak wygląda mundur, lizak, kajdanki i pałka. Jednak głównym celem spotkania było utrwalenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania.

Czytaj dalej

Projekt „Mały Patriota” w grupie VI

DSC_8605

W minionym tygodniu odwiedził nas nietypowy gość – maskotka projektu Mały Patriota. Dzieci chętnie opiekowały się naszym pluszowym gościem.  Maskotka towarzyszyła nam podczas różnych zajęć i gier zespołowych. W czasie wspólnych zabaw dzieci  przygotowały także ilustracje z orłem, które zostały wysłane do jednego z przedszkoli w Polsce, biorącego udział w projekcie.

Czytaj dalej

Spotkanie z Bohaterem Tygodnia w grupie IV

DSC_0211

01.02.2019r. naszym Gościem w ramach Bohatera tygodnia była mama Michałka.

Pani Ania wraz z Michasiem opowiedziała nam o ich rodzinie, omówiła plakat przygotowany w domu. Mama Michałka opowiadała nam o samochodach, którymi interesuje się jej synek. Dowiedzieliśmy się, że Pani Ania pracowała kiedyś w salonie samochodowym, obecnie pracuje jako księgowa.

Następnie zostaliśmy zaproszeni do stolików żeby wykonać samodzielnie własne zakładki do książek. Pani Ania przygotowała dla każdego z nas papierowe zakładki, gratulujemy wielkiego zaangażowania. Do wyboru mieliśmy różne naklejki dekoracyjne: kwiatki, dinozaury. Efekt, piękne zakładki, które na pewno przydadzą się nam do wspólnego czytania z rodzicami.

Dziękujemy z całego serca mamie Michałka za poświęcony nam czas, uśmiech i dobre słowo.

Czytaj dalej