Archiwum miesięczne Marzec 2019

Dzień wody 22 marca w grupie 7

20190322_141600a
Dzień wody rozpoczęliśmy pokazem mody w kolorach i garderobie, która kojarzy się znam z tematem wody. Urządziliśmy kącik tematyczny w którym zgromadziliśmy skarby mórz i oceanów. Po wprowadzającym opowiadaniu  pt: „Dla kogo piosenka ” Wiery Badalskiej i rozmowie na jego temat, dzieci bawiły się cały dzień wokół tematu. Tworzyły obrazy na wodnych kartkach z wykorzystaniem metody aktywnego słuchania muzyki. Odpoczywały przy dźwiękach wody, deszczu burzy lasu deszczowego. Odtańczyły wspólnie indiański taniec przywołujący deszcz ” Haya ho”. Zaprosiliśmy Pana Suma do wspólnej tanecznej zabawy (wg  A.Loska). O znaczeniu wody przedszkolaki dowiedziały się ze słuchowiska „Pierwsza kropla wody” z projektu Mądre Bajki. Zapoznały się ze zjawiskami przyrodniczymi do których niezbędna jest woda. Mogły również wziąć udział eksperymentach z wodą. Stworzyliśmy tęczę w słoiku wykorzystując zagęszczanie wody oraz poznaliśmy wędrującą naturę wody, która potrafi wyjść z kubeczka. A co się wydarzy z cebulą w wodzie? tego jeszcze się dowiemy.
  • Realizacja projektu „Cztery żywioły”Aktywne Przedszkolaki  w ramach europejskiej współpracy nauczycieli -e-Twinning.

Czytaj dalej

Przedstawienie „Przygody Alladyna”

DSC_8338

Dnia 20 marca przybył do naszego przedszkola teatr „Fantazja” z przedstawieniem pt.” „Przygody Alladyna”. Bajka ta opowiadała o chłopcu, który dzięki uczciwości otrzymał niesamowitą nagrodę – mapę prowadzącą do skarbu. Wyruszył więc w drogę, aby go odnaleźć. W trakcie podróży dowiaduje się, że jego przyjaciółka jest w niebezpieczeństwie. Musi dokonać wyboru – skarb czy przyjaźń? Przedszkolaki poprzez aktywny udział w przedstawieniu doświadczyły, jak ważna w życiu każdego człowieka jest prawdziwa przyjaźń, pozbawiona egoizmu i własnych zachcianek.

Czytaj dalej

Pierwszy Dzień Wiosny IH, IIH, IIIH

received_2331004600285508

„Przyszła wiosna na łąki, wypuściła skowronki…” Słowa tej piosenki rozbrzmiewały w dniu dzisiejszym w przedszkolu przy ul. Helenowskiej. Przedszkolaki uroczyście przywitały panią wiosnę a pożegnały panią zimę. Zabawom i konkursom nie było końca. W kolorowym orszaku z Marzanną na czele dumnie obwieszczaliśmy wszem i wobec iż nadeszła upragniona wiosna. W ogródkach witały nas kwiatki, w powietrzu śpiew ptaków a na drzewach pąki i bazie.

Czytaj dalej

Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

received_322995301689711

Jak co roku zgodnie z tradycją ludową Marzanna, która królowała przez mroźne miesiące opuściła przedszkole, by zatopić się w wodzie. Wyrzuciliśmy ją do pobliskiego akwenu, aby symboliczne popłynęła do morza.  Wszyscy bowiem tęsknimy już za ciepłem, zapachem kwiatów i śpiewem ptaków. Po pożegnaniu zimy całe nasze przedszkole ze śpiewem na ustach powitało oficjalnie wiosnę. „Wiosenny marsz” i „Maszeruje wiosna” były z pewnością słyszane w całym pobliskim parku. Kolorowy korowód ukwieconych gaiczków ożywił szary i ponury jeszcze krajobraz wokół naszego przedszkola.

Galerię gaiczków z każdej grupy można podziwiać w holu naszego przedszkola do czasu aż za oknami  w parkach i ogrodach pojawią się prawdziwe kwiaty.

Czytaj dalej

Bohater tygodnia – grupa IV

Filip

W minionym tygodniu Bohaterem Tygodnia był Filip. Jego mama odwiedziła nas i opowiedziała o tym, co lubi Filip, o Ich rodzinie oraz przybliżyła charakter swojej pracy.

Czytaj dalej

Wycieczka I H, II H

received_423294001761917

W dniu 18.03.2019r. (poniedziałek) grupy I H i II H wybrały się na wycieczkę do Galerii Figur Stalowych w Pruszkowie. Dzieci miały możliwość zobaczyć rzeźby wykonane z elementów recyklingu metalowego. Figury metalowe inspirowane są postaciami z bajek, filmów Science Fiction, a także zwierzętami i światowymi hitami motoryzacji. Dzieciom najbardziej podobała się możliwość dotykania eksponatów, wchodzenia do aut. Wycieczka pobudziła kreatywność a także rozbudziła ciekawość. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły.

Czytaj dalej