Archiwum dzienne 1 marca 2019

Bohater tygodnia w grupie 6 – LUTY

IMG_0916

W minionym miesiącu odwiedzili nas kolejni  rodzice naszych bohaterów tygodnia.  Mama Juliana, naszego pierwszego bohatera w miesiącu lutym, opowiedziała nam o rodzinie bohatera i swojej pracy. Podczas zajęć dowiedzieliśmy, że mama bohatera pracuje w zakładzie produkcyjnym, gdzie produkuje się szkło grzewcze, które zapewnia komfort termiczny w nowoczesnych budynkach m.in. na dworcach kolejowych w Doniecku i Helsinkach. Dzieci oglądały także film o powstawaniu szkła, i badały różne próbki szkła. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się również jak wygląda odpowiednie ubranie ochronne, które zademonstrowała nam mama bohatera przyszła (buty, kask, okulary). Kolejni goście przybyli do nas całą rodziną. Tata Antosia P. opowiedział nam na czym polega praca sędziego – ubrał  sie w strój urzędowy i opisywał jego elementy. Mama bohatera opowiedziała nam czym zajmuje się archiwistka, zaś brat Jacek wprowadził nas w świat podróży, które są pasją całej rodziny. Dzieci oglądały także zdjęcia i magnesy z różnych stron Polski, które z każdej podróży przywozi nasz bohater ( były pamiątki z  Gdańska, Wieliczki, Puszczy Białowieskiej, a także Krakowa) .Ostatnim bohaterem w miesiącu lutym był Mateusz P. O rodzinie bohatera a także o swojej pracy opowiadał nam tata Mateusza, który pracuje w firmie zajmującej się ochroną różnych urządzeń np. komputerów, robotów. Dzięki spotkaniu dzieci poznały budowę i zastosowanie skanera. Brały także  udział z zabawie polegającej na stworzeniu linii produkcyjnej, którą musiały w odpowiedni sposób zabezpieczyć.
Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym gościom za poświęcony czas.