Archiwum dzienne 21 marca 2019

Przedstawienie „Przygody Alladyna”

DSC_8338

Dnia 20 marca przybył do naszego przedszkola teatr „Fantazja” z przedstawieniem pt.” „Przygody Alladyna”. Bajka ta opowiadała o chłopcu, który dzięki uczciwości otrzymał niesamowitą nagrodę – mapę prowadzącą do skarbu. Wyruszył więc w drogę, aby go odnaleźć. W trakcie podróży dowiaduje się, że jego przyjaciółka jest w niebezpieczeństwie. Musi dokonać wyboru – skarb czy przyjaźń? Przedszkolaki poprzez aktywny udział w przedstawieniu doświadczyły, jak ważna w życiu każdego człowieka jest prawdziwa przyjaźń, pozbawiona egoizmu i własnych zachcianek.

Czytaj dalej

Pierwszy Dzień Wiosny IH, IIH, IIIH

received_2331004600285508

„Przyszła wiosna na łąki, wypuściła skowronki…” Słowa tej piosenki rozbrzmiewały w dniu dzisiejszym w przedszkolu przy ul. Helenowskiej. Przedszkolaki uroczyście przywitały panią wiosnę a pożegnały panią zimę. Zabawom i konkursom nie było końca. W kolorowym orszaku z Marzanną na czele dumnie obwieszczaliśmy wszem i wobec iż nadeszła upragniona wiosna. W ogródkach witały nas kwiatki, w powietrzu śpiew ptaków a na drzewach pąki i bazie.

Czytaj dalej

Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

received_322995301689711

Jak co roku zgodnie z tradycją ludową Marzanna, która królowała przez mroźne miesiące opuściła przedszkole, by zatopić się w wodzie. Wyrzuciliśmy ją do pobliskiego akwenu, aby symboliczne popłynęła do morza.  Wszyscy bowiem tęsknimy już za ciepłem, zapachem kwiatów i śpiewem ptaków. Po pożegnaniu zimy całe nasze przedszkole ze śpiewem na ustach powitało oficjalnie wiosnę. „Wiosenny marsz” i „Maszeruje wiosna” były z pewnością słyszane w całym pobliskim parku. Kolorowy korowód ukwieconych gaiczków ożywił szary i ponury jeszcze krajobraz wokół naszego przedszkola.

Galerię gaiczków z każdej grupy można podziwiać w holu naszego przedszkola do czasu aż za oknami  w parkach i ogrodach pojawią się prawdziwe kwiaty.

Czytaj dalej