eTwinning w naszym przedszkolu

eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli.  Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Szkoły i przedszkola, które biorą udział w programie nazywane są bliźniaczymi – stąd też nazwa programu.

Portal eTwinning (www.etwinning.net) jest w tej akcji głównym miejscem spotkań oraz platformą pracy. Jest dostępny w 25 językach i przyciągnął do siebie blisko 170 000 członków i ponad 5324 projektów realizowanych przez dwie lub więcej szkół, przedszkoli z całej Europy. Portal oferuje narzędzia internetowe umożliwiające nauczycielom znalezienie partnerów do współpracy, zakładanie projektów, dzielenie się pomysłami, wymienianie się przykładami najlepszych praktyk.

Poprzez wykorzystanie Internetu przedszkola europejskie wymieniają się informacjami o  tradycjach, obchodach krajowych świąt, przyrodzie, najbliższym środowisku, doświadczeniach i technikach plastycznych..

eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

logo_etwinning

Projekty realizowane w naszym przedszkolu w roku 2018/2019 w ramach eTwinning:

1. Projekt „Mały Patriota” – grupa VI.

2. Projekt „Cztery żywioły- aktywne przedszkolaki”  – grupa IIIA, VII.