WARSZTATY WIELKANOCNE W GRUPIE VI

cof

11.kwietnia  w grupie VI odbyły się zajęcia otwarte połączone z warsztatami plastycznymi. Przedszkolaki zaprosiły swoich Rodziców do Wielkanocnego kodowania. Celem zajęć było  wprowadzanie elementarnych podstaw kodowania wśród przedszkolaków oraz rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, współpracy w grupie i koncentracji uwagi. Podczas zajęć z kodowania dzieci zostały podzielone na 2 zespoły – zielony i żółty.  Grupy wspólnie miały za zadania: uporządkować wielkanocne pisanki według podanych współrzędnych, pozbierać do koszyczka jak najwięcej pisanek oraz policzyć pisanki zajączka i ułożyć z drewnianych puzzli drogę dla ozobota. Dzieci ochoczo zabrały się do wykonania postawionych przed nimi zadań. Zgodnie razem współpracowały na sukces całej grupy.  Po zajęciach dzieci wspólnie z Rodzicami wykonały piękne palm Wielkanocne.

DSC_8470 DSC_8472 cof cof cof cof cof mde cof mde mde DSC_8475 DSC_8478 DSC_8480 DSC_8481 cof cof