Foodtruck Pani Wandy w grupie 6

Tradycyjne zajęcia w minionym tygodniu zostały wzbogacone o scenariusze programu ” Żółty talerz” kulczykfoundation. Przy okazji zajęć obowiązkowych pt: ” Jesień w ogrodzie i sadzie”oraz  rozmowach o  dobroczynnym znaczeniu warzyw i owoców dla zdrowia człowieka udało się zrealizować scenariusz dodatkowy-„Zdrowy food truck Pani Wandy „-pakiet  edukacyjny z zakresu piramidy żywienia.”Jest to wyjątkowa wersja ujęcia piramidy żywienia w niekonwencjonalny  i interesujący dla dzieci sposób. Dzięki historii Pani Wandy i jej córki przedszkolaki poznały sześć przystanków foodtrucka:

  • warzywno-owocowy
  • mleczny
  • zbożowy
  • mięsno- rybny
  • tłuszczowy
  • zdrowych słodyczy

Każdy uczestnik zajęć otrzymał bilet do zdrowej podróży z Panią Wandą, dyplom i solidną dawkę wiedzy, którą podzieli się zapewne z Rodzicami.

IMG_20191011_150110 IMG_20191011_152915 IMG_20191011_155148