W naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty, które przeprowadzili Rodzice niepełnosprawnej Neli, głównej bohaterki książki "Dzieci z Księżyca". Dzieci dowiedziały się, że w życiu najcenniejsza jest przyjaźń, a różnorodność to wartość. Wszyscy mamy marzenia i cele, które chcemy w swoim życiu zrealizować bez względu na pochodzenie, religię, czy stan zdrowia. Wszelkie zmiany musimy zacząć od siebie. Również od siebie powinniśmy rozpocząć dbanie o naszą planetę. W nawiązaniu do drugiej książki "Dzieci z Oceanu", w której bohaterka Nela przeżyła swoją przygodę, przedszkolaki przypomniały sobie zasady segregacji odpadów i recyklingu oraz jak ważne jest dbanie o naszą planetę. W podziękowaniu dzieci przygotowały kolorowe serduszka dla Neli.